18 лютого 2025 року на кафедрі педагогіки початкової, інклюзивної та вищої освіти відбувся методичний семінар на тему «Професійне здоров’я педагога та його самореабілітація». Доц. Оксана Синьчук зазначила, що важливою проблемою сучасної освітньої системи виступає збереження та підтримання професійного здоров’я педагога.
Під час семінару було визначено основні складники синдрому вигорання (емоційна виснаженість, деперсоналізація, редукція професійних досягнень) та обговорено актуальні методи терапії, як-то: арттерапія (метод психотерапії, який дозволяє за допомогою творчості пережити внутрішні конфлікти, тривогу, страхи, що турбують людину); аутотренінг (метод сугестивного впливу на психіку з використанням м'язової релаксації); аутогенне тренування (комплекс вправ, що дозволяють за рахунок внутрішньої концентрації зануритися в розслаблений стан, встановити контроль та впливати на своє фізичне і психічне самовідчуття); позитивна психотерапія (цілісне бачення життя людини).
У ході обговорення проблеми зʼясовано, що для запобігання негативним наслідкам професійного стресу та синдрому професійного вигорання необхідно навчитись відновлювати власні психологічні ресурси.
Дякуємо збройним силам України за захист та можливість навчатися!
