7 листопада 2024 року у рамках наукового студентського гуртка «Професійний розвиток педагога» проведено відкритий діалог «Академічна доброчесність» для здобувачів другого (магістерського) рівнів вищої освіти спеціальностей 013 Початкова освіта та 011 Освітні, педагогічні науки. Модератори зустрічі – Анна Мартинюк та Марина Мартинюк, здобувачі другого (магістерського) ступеня вищої освіти спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки (Керівники – доценти Оксана Третяк, Оксана Синьчук).
31.10.2024 відбулося підсумкове практичне заняття з курсу «Основи педагогічної творчості», на якому здобувачі 2 курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності «Початкова освіта» мали змогу презентувати та захистити індивідуально-дослідницькі проєкти на тему «Програма творчого самовдосконалення вчителя початкових класів» (викладач доц. Яковишина Т.). Вважаємо, що проєктні технології спрямовані на стимулювання інтересу здобувачів до нових знань, узагальнення та класифікації інформації, розвиток пошуково-дослідницьких умінь майбутніх учителів через розв’язання проблем і використання цих знань у практичній педагогічній діяльності.
Цікаво, пізнавально, корисно, незвично, мотивуюче! Так схарактеризували здобувачі вищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта груп ПП-41, ПІ-41, Пінкл-41 вивчення дисципліни «Діяльнісний підхід у початковій школі», що розпочалося в першому семестрі 2024-2025 н. р. (викладач – доцент Олена Боровець).
Безліч варіантів об’єднання в команди, фонтани ідей, інформаційні запити, розмаїття дієвих практик та активностей, радість співпраці, нові поняття і розширення горизонтів бачення майбутньої професії – ось лише частинка того, чим наповнюються заняття з курсу. З дитячим азартом поринаючи у виконання вправ, ігор, завдань, здобувачі не забувають проєктувати новий досвід організації освітнього процесу на майбутню професійну діяльність, а отже готуються до реалізації ігрового та діяльнісного підходів у реаліях сучасної початкової школи.
21 травня 2024 року зі здобувачами 2 курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта відбулося заняття, у межах діяльності Освітньо-ресурсного центру РДГУ та за результатами вивчення навчальної дисципліни «Основи педагогічних досліджень», що пройшло у формі гри-подорожі на тему «Мандрівка юних дослідників у царину Науки», (модератор – професор Сойчук Руслана Леонідівна).
У березні-квітні 2024 року у рамках Центру професійного розвитку педагога (керівник: доцент Третяк О.М.), наукового студентського гуртка «Професійний розвиток педагога» (керівники: доц. Синьчук О.М., доц. Третяк О.М.) кафедри педагогіки початкової, інклюзивної та вищої освіти РДГУ відбувся тренінг з теми «Війна і діти: навчання технік зцілення». До участі в тренінгу долучилися 2 групи освітян з викладачів кафедри (доц. Третяк О.М., доц. Синьчук О.М.) та здобувачів вищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта другого (магістерського) та першого (бакалаврського) рівнів вищої освіти.
2 квітня 2024 року в рамках дисципліни «Інклюзивна педагогіка» доцентом кафедри Третяк О.М. проведено відеолекторій «Цирк метелика» або як допомогти дитині з ООП повірити у власні сили» з іноземними здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки (група МОПН-12).
На основі переглянутого відеоролика здобувачі освіти писали есе про головну ідею стрічки, власні думки, почуття і переживання, висновки і поради.
12 квітня 2024 року, у рамках Студентського наукового гуртка «Професійний розвиток педагога», викладачі кафедри педагогіки початкової, інклюзивної та вищої освіти – доц. Оксана Третяк та доц. Оксана Синьчук провели інтегроване тренінгове заняття за формою співвикладання на тему «Формування позитивного іміджу сучасного вчителя початкових класів». Заняття зорганізовано зі студентами спеціальності 013 Початкова освіта першого (бакалаврського) (3 курс) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти і спрямоване на реалізацію цілей з навчальних дисциплін «Організація освітнього тренінгу в початковій школі» та «Професійний імідж майбутнього вчителя початкових класів». Під час тренінгу презентовано всі його частини. Вступна частина включала вправи на знайомство учасників, прийняття правил, очікування і хвилювання, розвиток динаміки групи. На основній частині опрацьовували тему іміджу сучасного вчителя початкових класів, визначали позитивні сторони вчительської професії, будували модель ідеального педагога, обговорювали про роль вчителя в житті дитини. Під час підсумкової частини відпрацьовували техніку ауторелаксу – програмування власного образу успішного педагога та провели рефлексію.
«Нацією є народ, який має державу»
Карл Дойч
«Нація – це велика солідарність»
Ернест Ренан
В умовах агресії росії проти України, відстоювання української державності та водночас входження її до європейського освітнього простору зумовлюють потребу підготовки молодого покоління нової генерації – конкурентоспроможної особистості із сучасним науковим світоглядом та свідомого громадянина з українською національною ідентичністю, сформованими на основі національних надбань світового значення й усталених європейських традицій, та творчим і критичним мисленням.
23 березня 2024 року здобувачі 2 курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 013 «Початкова освіта» організували та провели круглий стіл на тему «Видатні українці та їхній внесок у розвиток науки» (координатор – професор Сойчук Руслана Леонідівна).
11 квітня 2024 року в межах вивчення навчальної дисципліни «Інноваційні освітні технології» та «Інноваційні педагогічні технології» (викладач – доц. Оксана Синьчук) здобувачі вищої освіти освітніх рівнів «магістр» (1 курсу) та «бакалавр» (3 курс) відвідали заклад загальної середньої освіти «IT STEP SCHOOL», де мали можливість вивчити особливості організації освітнього процесу школи.
Директор закладу Анна Фаліон та завуч Олена Губницька ознайомила здобувачів вищої освіти із становленням закладу, його розвитком, освітньою структурою, сучасними технологіями навчання, можливостями працевлаштування та кар’єрного росту у «IT STEP SCHOOL». Здобувачі вищої освіти мали можливість бути присутніми на уроках математики, української мови, літературного читання й поспілкуватися із учителями 1-4 класів та з учнями молодшого шкільного віку. Нам досить приємно було зустріти у школі наших випускників – Дарію Кузьменко, Богдану Коломис та Богдану Хабарову, які працюють у зазначеному закладі, адже директор та завуч школи характеризують їх як сучасних творчих учителів та компетентних професіоналів.
Щиро вдячні Анні Фаліон та Олені Губницькій за відкритість, щирість та бажання до співпраці у підготовці сучасного творчого вчителя!
Сподіваємося на нові цікаві зустрічі та творчу співпрацю у становленні вчителя початкових класів!